| anonim_4396 a întrebat:

Salut tovarasi vechi si noi care ma cunosc sau nu...
Intrebarea este:
Stiti unii dintre voi ca mi-am cumparat un audi a4 din 2011, cutie manuala 6+1, faina masina, navigatie pnm etc, a-si vrea sa fac un schimb + dif din partea mea, adica vreo 5-6-7 mii maxim ori cu un seria 5 cutie automata multitronic tractiune integrala. este model mai nou, 2013-2014 ceva pe aici, sau cu un audi a6 dar mai nou, voi ce imi spuneti, sau daca aveti voi sa facem vreun schimb lasati-mi un comm, sau na stiu eu dati-mi niste sfat-uri, tot motorina sa fie de preferat...

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

Am apasat de 2 ori pe posteaza.Bmw 530 diesel xdrive din 2013 pana in 100.000 km e vreo 27.000, ai net sa cauti preturile, eu iti spun in momentul de fata ce stiu sigur, peste jumatate de an o fi altele.Te-ai plictisit de Audi sau de ce te-ai sucit asa, ziceai ca o pastrezi cel putin 2 ani?

8 răspunsuri:
| ȘefuLaValută a răspuns:

Cutia automata cu 8 trepte de la BMW se numeste Steptronic.Multitronic e la Audi.
Cat te gandesti ca iei pe masina ta? Pt ca un seria 5 cum vrei tu poate ca e mai scump decat iti permiti, in functie de motorizare.A6 3.0 tdi 2012 sub 26.000 nu gasesti, 2.0 tfsi(benzina) eu zic ca e o varianta, impozitul mic e compensat de consumul putin mai mare.Vei simti o diferenta enorma.Ti-am mai spus ca se lanseaza generatie noua de A4 pe la sfarsitul primaverii si pierzi bani daca o vinzi atunci.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Cutia automata cu 8 trepte de la BMW se numeste Steptronic.Multitronic e la Audi.
Cat te gandesti ca iei pe masina ta? Pt ca un seria 5 cum vrei tu poate ca e mai scump decat iti permiti, in functie de motorizare.A6 3.0 tdi 2012 sub 26.000 nu gasesti, 2.0 tfsi(benzina) eu zic ca e o varianta, impozitul mic e compensat de consumul putin mai mare.Vei simti o diferenta enorma.Ti-am mai spus ca se lanseaza generatie noua de A4 pe la sfarsitul primaverii si pierzi bani daca o vinzi atunci.Se merita schimbul

| anonim_4396 explică (pentru ȘefuLaValută):

Oricum o dau la un amic care o va lua cu sigurantawinking, nu mai scrie te rog frumos de 2x ori ca nu stiam de ce mi se par aceleasi mesaje idem,.laughing, cred ca tot pe la audi voi trece, avand in vedere ca nu mi-ai spus cat este un bmw cu 8 trepte seria 5.

| anonim_4396 explică (pentru ȘefuLaValută):

Ziceam, dar vreau ceva mai sus, am facut rost de niste bani mai multi, ti-am zis ca lucrez la studio, maicamea prin uk directoare de spital, cu orga una alta, s-au mai strans niste bani stii si nah m-am gandit la un bmw/audi mai calumea ceva, sincer m-am plictisit putin de audi-ul asta deoarece parca este ca telul ala am un note 4 in primele 6 luni eram obsedat acum dq daca nu il si uit de multe ori. se schimba el femeile dapai masinile laughing

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu mai bine senzatia doar schimb 2-3 pe an

| anonim_4396 explică (pentru ȘefuLaValută):

Da dar ce masina ai in prezent?smug

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am mai spus, C-Klass pe benzina.In 2 luni o mărit și pe asta :rolling on the floor))

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru anonim_4396):

O cumperi tu? Ai bonus un odorizant de masina nou-nouț!

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru anonim_4396):

Am apasat de 2 ori pe posteaza.Bmw 530 diesel xdrive din 2013 pana in 100.000 km e vreo 27.000, ai net sa cauti preturile, eu iti spun in momentul de fata ce stiu sigur, peste jumatate de an o fi altele.Te-ai plictisit de Audi sau de ce te-ai sucit asa, ziceai ca o pastrezi cel putin 2 ani?