| Ardei87 a întrebat:

Acum fix doua saptamani adica pe 15.02 am luat permisul si nici pana in ziua de astazi nu am gasit nimic in posta. Adica stiu ca termenul este de 15 zile, dar deja sunt 11 zile (exceptand sambata si duminca cand posta nu e deschisa). Au auzit ca trebuie sa vina postarita sa il aduca sau daca nu ma gaseste acasa lasa un aviz sau ceva de genu', dar e prea de tot ..prea s-a intarziat. Ce parere aveti? Am prieteni care in 2 zile aveau permisul acasa.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Permisul nu ti se pune in cutia postala. primesti o instiintare ca a ajuns la prioripost. daca nu primesti instiintarea in termen de 5 zile sigur e la posta de care apartii la prioripost.

asta ti-o spune orice gabor cand iei examenul...ori puteai sa il intrebi decat sa stai asa de nebun asteptand

| Mihai1810 a răspuns:

Mergi la directia de permise din orasul tau. Da e posibil sa vina in 2 zile, am o colega de clasa a dat miercuri examenul si vineri avea deja permisul.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Greu de crezut ca in 2 zile il aveau acasa,pentru dureaza o perioada procesarea datelor, plus imprimarea permisului, predarea acestuia catre Posta. Daca vrei sa conduci, poti merge sa ridici dovada ca ai luat examenul si poti conduce cu aia, pana iti vine permisul.

| Ardei87 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu e vorba de condus neaparat, dar e vorba ca prea mult s-a intarziat ..adica eu as vrea documentul propriu-zis. Multumesc oricum.

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Dupa ce ai luat examenul de permis, ai platit taxa de permis, ai dus dovada platii permisului la serviciul permise? daca da in 14 zile lucratoare o sa poti merge sa-l ridici de la serviciul permise auto.