| paulwalkerfan a întrebat:

Am gasit un Audi a6 1.9 tdi 2003 full.Cu piele, navigatie, comenzi pe volan etc.Am vorbit cu propietarul si a zis ca i-a schimbat bucsaraie, telescoape etc.Masina are 278000 de km. cam mult, dar a zis ca accepta orice test! Sa o iau? Va rog raspundeti! Multumesc

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

278.000 km, multi, prea multi dupa parerea mea. Din banii aia, care oricum nu ai zis cat sunt, sigur iti iei altceva cu mai putini km doar ca nu va fi un A6.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Kilometrajul e neinteresant, la masinile SH. Mai ales cand vorbim de una de 13 ani.
Daca nu te pricepi, mergi la un service (ideal reprezentanta VAG), pentru un test. Nu-ti pot ghici aia mare lucru, nu pot depista kilometrajul resetat sau problemele care vor aparea in timp, dar pot spune daca masina a fost accidentata, daca prezinta uzura la motor, daca eventualele reparatii s-au facut corespunzator.
Spun ca e neinteresant kilometrajul, pentru ca majoritatea masinilor intra in tara cu 300-400. 000km la bord, si sunt resetate de samsarii nostri spre cifre care par mai ok. Multe masini din traficul romanesc au in realitate 400.000-700.000km, dar proprietarii le conduc linistiti, ca la bordul lor scrie 280. 000km.

| OldSoul a răspuns:

Kilometrajul e irelevant, multe masini au kilometrajul dat inapoi, si eu am luat una cu 180. 000km la bord, care in realitate avea mai mult decat dublu, dar in ciuda numarului de kilometri, mai mult de o distributie nu am avut ce sa schimb la ea pana in momentul de fata, urmeaza unele bucse, ca deh, a mers pe drumurile patriei noastre.
Daca acei km sunt reali sa stii ca sunt destui de putini.
Verifica masina la un service daca nu te descurci la ea, si in functie de ce raspuns primesti acolo poti decide daca sa o iei sau nu.
La banii aceia daca kilometri sunt reali si nu are alte probleme, merita toti banii.

| EkToR a răspuns:

Avand in vedere ca e un a6 din 2003 nu ma surprinde ca are 278.000 faza e ca daca e la un pret de pomana merge luat dar daca e un pret mediu sau mare nu prea merge si faza cu testele e mai naspeta ca probleme apar in timp nu imediat...

| paulwalkerfan explică:

E an 2003... Ce ziceti sa o iau?

| Iliescu_Gabriel_1974 a răspuns:

Mai faci tu vreo 20000 de km, apoi ai sa vrei s-o dai ca nu ti se potriveste. Si n-ai sa gasesti cine sa ti-o cumpere. Kilometrii aia, nu sunt reali. Stai in banca ta. Vezi filmuletul de aici http://bagy2.blogspot.ro/2016/03/vand-fiat-kilometri-reali.html

| AdrianDaniel2711 a răspuns:

Din câte ai spus eu zic să îl ie pentru ca
1 Are bucsaraie telescoape arcuri și așa mai departe.
2 Este din 2003 și eu zic ca nu va prezintă urme de uzură.
3 Dacă are un preț bun eu îți propun să o iei.
Sper ca te-am ajutat.
Și te avertizez Testerul este = 0 dacă o duci nu îți arată bucșele spre exemplu sau plăcutele de frâna sau servo direcția. Totuși eu îți zic să o iei