| Mavru_Albert_1996 a întrebat:

am și eu o problemã cu un polo 6n2 din 2000, i-am schimbat recent motorul, motorul merge rotund are compresie, dar când bagii piciorul in ea este moale, nu ii pot da mai mult de 80 km\h, prima data nu se ducea peste 50 i-am schimbat fișele, a urcat la 60, am gãsit o mufã de senzor pe care mecanicul a uitat sa o puna, si a ajuns la 70, iam schimbat și bujiile, si acum mai mult de 80 nu vrea, am incercat si bobina si nu este! Ajutațimã și pe mine cu un sfat, sã fie oare de la pompa de benzină? Filtru de aer? Injector ceva?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce motor e?
Celalalt tragea bine? Daca da, nu te gandi la pompa.
Evacuarea (catalizatorul, sonda) sunt de la motorul celalalt, sau le-ai inlocuit?
Becuri in bord s-au aprins?

| EneCristian a răspuns:

Ai schimbat motorul? tu l-ai schimbat? verifica si tu sonda pompa de benzina ca asa fara sa stim noi exact si ce cum sa dam un verdict.