| Master151 a întrebat:

Am inecat motorul si nu mai pot sa il pornesc. Cand am desfacut chiuloasa cu pistonul am observat ca in carter era plin de benzina pana sus la biela. Cum pot sa scot benzina acumulata in carter sa il pot porni?

2 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Benzina din carter, pe la busonul de golire al uleiului. In cazul asta o sa curga si uleiul. Daca ai benzina in capul pistonului (in cilindru), scoti bujia si dai la automat si o scuipa afara.

| 9Florin9 a răspuns:

Poti sufla cu compresorul si o carpa.