| MarYus_LuPu_1999 a întrebat:

AM nevoie de ajutorul vostru, vreau sa dau de categoria C, CE, d1 dar am 20 de ani. Stiu ca varsta minima e de 21 de ani dar dacă m-as duce la școală m-ar primi sa fac școală de șoferi sau ar zice sa vin la anul happy? Mulțumesc anticipat dau funda!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti incepe scoala cu 3 luni inainte dar examenul cu politistul se poate programa dupa implinirea varstei legale. http://bit.ly/2X5nsy5

| laeimbrea a răspuns:

La 20 ani si 9 luni poți să te înscrii la scoala, e exact ca la categoria B iar examenele le dai după ce împlinești 21.