| ZxZxZ a întrebat:

Am o aprilia SR din anul 1997. Am set motor nou si as vrea sa ii schimb uleiul, dar nu stiu cum sa il scot pe cel vechi. Funda. big grin

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa aiba un buson(surub)sub motor.Ca sa curga desfaci si busonul pe unde bagi ulei.Atentie cand desfaci busonul de jos ca are un arc si-ti impinge putin mana.

| Mariussss14 a răspuns:

Uita-te pe sub motor daca nu are un surub mare la mine asa e il desfac si curge uleiu afara doar cand e cald motoru ca atunci e incins