| slv30 a întrebat:

am o bicicleta si vreau sa o vopsesc cum dau vopseaua jos (cea originala)?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Esti batut in cap, cum sa nu poti da vopseaua jos? O poti da cu peria de sarma sau sunt substante speciale care dizolva vopseaua, sau cu o lampa cu gaz incalzesti vopseaua si o zgarii cu ceva.

13 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca vopseaua veche e in stare buna nu e nevoie sa dai vopseaua jos pana la fier, trebuie doar sa dai cu smilgher pana se ia lacul de pe ea ca noua vopsea sa poata sa adere la vechea vopsea.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Nu cred că poţi scăpa de vopseaua originală.
Cel mai bine ar fi să o vopseşti cu atenţie peste aceasta.
Pa-pa.

| slv30 explică (pentru Hydrangeaceae):

Buna,dar vopseaua care nu e originala cum pot scapa de ea?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru slv30):

Cu un diluant pentru vopsele auto.
Uite aici: http://www.mvvauto.bizoo.ro/vanzare/2346713/Diluant-pentru-vopsele-auto.

| fuzzer a răspuns:

Cu diluant, dupa ce-ai smirgalit-o.

| MariusBoy2013 a răspuns:

Nu poti. dai peste ia(vopseaua originala).

| slv30 explică (pentru MariusBoy2013):

Pai un baiat a zis ca el a dat vopseaua jos si a dat cu alta. Uite aici :http://www.youtube.com/watch?v=b4Z-zeZGFoc. La minutul 1:00 uita-te

| slv30 explică (pentru slv30):

Scuze am uitat sa spun a dat vopseaua originala jos!

| MariusBoy2013 a răspuns (pentru ombladon):

Ma zic ca merge cu o substanta dar ce naiba faci ma cu peria de sarma si cu lampa apoi sa zgariirolling on the floor esti nebun, gata a reusit bravo lui.

| ombladon a răspuns (pentru MariusBoy2013):

Daca nu stii, nu te baga

| ombladon a răspuns (pentru MariusBoy2013):

Esti batut in cap, cum sa nu poti da vopseaua jos? O poti da cu peria de sarma sau sunt substante speciale care dizolva vopseaua, sau cu o lampa cu gaz incalzesti vopseaua si o zgarii cu ceva.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Prin sablare dar trebuie sa dai tot jos sa ramie numai cadrul ca altfel se strica si altele

| wassyle1994 a răspuns:

Ai putea sa o arzi

| tibi88 a răspuns:

Cu diluant big grin