| anonim_4396 a întrebat:

..Am vazut recent pe internet un Mitsubishi Lancer din 2010...Are motorul 2.0 DI-D de 175 CP.
Costa 9800 EUR.Are navigatie,scaune din piele,comenzi volan,incalzire scaune, subwoofer si multe alte dotari.Printre ele se enumera si pachetul EVO.Are turbina GTB1749, suspensie D2 Racing si evacuare dubla Pilot R.Credeti ca ar trebui sa ma tem de ceva cand cumpar aceasta masina? Ce probleme sunt cel mai des intalnite la acest model? Va las un link cu anuntul, poate ma puteti ajuta! Multumesc! http://www.autovit.ro/mitsubishi-lancer-C31979747.html

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Problemele sant ca la noi o masina ca aia e pacat sa o strici la ce conditii de carosabil sant, vor ceda suspensiile apoi daunele se extind la piese in timp, pleaca in strainatate si cand o conduci pe autobahn vei fi bucuros ca nu ti se va strica grav ci va fi o piesa care costa putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Japonezele sunt masini fiabile, nu ar trebui sa ai probleme mari cu ele, desi nu stiu ce sa zic de dieselurile alea.

masina pare cam alergata 130. 000km in 3 ani?

oricum sa stii ca nu e o masina prea confortabila, oricate dotari ar avea, e destul de zgomotoasa si costurile de intretinere sunt enorme.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu-ti recomand sa-ti iei masini japoneze cu motoare Diesel. In Japonia nici nu se comercializeaza masini Diesel.

| vladtaurus a răspuns:

Salut omule! Mie unu imi place modelul dar nu am avut ocazia sa conduc unul, din ce am auzit sunt destul de bune, trag bine, dar nu prea gasesti mecanici buni pentru ele, piese gasesti mai greu iar la consum am auzit ca mananca mult

| Anonymousss2345 a răspuns:

Dar problemele...Asta ma intereseaza.De exemplu cum sunt la Audi mai vechi cu 4 brate la directie parca de sunt slab facute.Asta are vreo problema de gen?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Anonymousss2345):

Se infunda injectoarele la 60.000 km. Am vreo 3 prieteni care au patit asta cu diverse masini japoneze Diesel.

| Anonymousss2345 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Asta se intampla doar la 60.000? Ca masina are deja 130.000...

| Anonymousss2345 a răspuns:

Deci sa inteleg ca NU merita sa o dau la schimb pe Passat Variant din 2009 cu 2.0 TDI 170 CP Sportline cu Navi(RNS 510)scaune originale Recaro,incalizte, volan piele, climatronic, stopuri led, etc.(aproape full option) + senzori parcare fata spate + camera marsarier.