| anonim_4396 a întrebat:

In cateva luni ar urma sa imi cumpar o masina. Ce idei aveti? Bugetul e de cam 10.000 de euro. Ma gandeam la o masina gen Passat, Superb, Insignia, etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu as lua o Octavia

| UserRo10 a răspuns:

Renunta la Insignia. La opel esti fericit de 2 ori. Cand o cumperi si cand o vinzi.
Ia o masina minim euro 5, de preferat Superb (are dotari de Passat la pret mai mic)

| skyfy a răspuns (pentru UserRo10):

Pai chestia e ca gasesc Insignia B in pretul asta. E generatia noua care e complet schimbata si nu mai are acea problema destul de grava cu oring-ul de cauciuc care se topea si putea duce la distrugerea intregului motor. Am vazut ca mai exista si varianta de 1.6 cdti care are 136 de cai si care a fost dezvoltata de fiat daca nu ma insel. Iar chestia cea mai buna e ca gasesc masini 2017, 2018 in pretul asta. Bine nici nu prea ma omor dupa dotari, dar nici la masini chele nu ma uit. +Ca mai am Opel in familie si nu sunt chiar asa de praf.

Răspuns utilizator avertizat