| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare pentru cei ce detin subcategoria B1 sau atestat de scuter.
daca am subcategoria B1 sau atestat de scuter pot merge si in afara localitatii (am un aixam din 2000 ce are pe bord 100 dar prinde maxim 50-60)
ofer vot+funda raspunsului bun

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Retin ca ti-am mai raspuns la o intrebare asemanatoare. Daca masina se incadreaza la subcategoria B1 (autovehiculul cu trei sau patru roti avand masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cmc sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h) atunci vei putea circula pe drumurile publice cu ea, cu permis de conducere de subcategoria B1, examenul se da dupa implinirea varstei de 16 ani si scoala o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei. Numai bine!

| IONYUTZ a răspuns:

Stiu ca ai mai raspuns dar sa zice ca de la rosiori - Bucuresti pot sa merg cu aixam-ul meu
ce fac daca scrie minin 60
ma intorc inapoi sau continui pe propia raspundere