| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Am o mare ingrijorare cu privire la piesele pentru automobilele Daewoo intrucat in 2017 se fac 10 ani de la oprirea productiei pentru Cielo, iar in 2018 pentru Matiz.Stiu ca piesele sunt asigurate 10 ani de la oprirea productiei dar ce se intampla dupa acesti 10 ani? O sa mai gasesc piese originale dup 2019? Exista posibilitatea ca productia de piese sa aiba continuitate si dupa acesti 10 ani? Or sa se mai gaseasca piese de origine,chiar si maruntisuri(faruri,stopuri,parbrize, elemente caroserie)? Va rog un raspuns pentru ca ma macina aceasta intrebare si nu vreau sa aud ca din 2018 gata cu piesele.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Originale nu cred ca vei mai gasi, aftermarket tot ce e posibil

| Serban_Albu_1994 explică (pentru suntserios):

De ce crezi ca nu as mai gasi originale? Nici macar vreo cativa ani prin stocuri?