| heddy10 a întrebat:

Am o VW Bora din 2001 berlina, 1. 9TDI si de cateva saptamani am o problema cu pragurile. Sunt mancate de rugina pe ambele parti in zona incercuita in imagine, de la roata fata pana spre jumatatea masinii ( https://s22.postimg.cc/dk41jr2nl/bora.jpg ).

Daca apas imi intra degetul prin tabla, e foarte moale dar vopseaua e inca acolo deci probabil e mancat pe sub vopsea, inca nu a ajuns la suprafata. (nu prea ma pricep).

Dupa ce le voi reconditiona, intentionez sa le acopar cu un set de praguri de plastic (un fel de imbracaminte pentru praguri, nu stiu exact cum sa ma exprim). Nu de tuning, nu sport. Ceva OEM care sa vina perfect peste si sa le protejeze pe viitor. Va cer ajutorul pentru ca nu stiu ce s-ar potrivi. Am gasit unele praguri pe net dar chiar habar n-am la ce sa ma uit si nu as vrea sa cumpar prostii.

Unii zic ca se potrivesc si seturile facute pentru Golf 4.

Deci daca m-ati putea ajuta cu vreun link sau ceva, as aprecia foarte mult!

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Din ce stiu eu nu exista praguri de plastic pentru Golf4/Bora.
Bine, poate doar ceva praguri sport care au fost montate pe R32, dar slabe sanse sa se potriveasca pe modelul tau fara alte adaptari.
Daca e sa cauti, cauta ceva tuning pentru Golf 4, sau in caz contrar, apeleaza la cei ce lucreaza in fibra sa-ti faca ceva pe comanda.

| heddy10 explică (pentru OldSoul):

Pai cred ca la ceva tuning o sa ma rezum, dar caut sa fie cat mai decent. Multumesc!