| vladciubuc10 a întrebat:

Am picat orasul si trebuie sa ma duc sa dau din nou sala, intrebarea este cand pot da sala peste 15 zile calendaristice(2 saptamani), sau peste 15 zile lucratoare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti da peste 15 zile calendaristice. Termenul se socoteste pe zile libere, respectiv nu se ia in calcul ziua de pornire si nici ziua cand se implineste, asa ca, de fapt, sunt 17 zile.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu ești bun șofer big grin
da normal că poți da sala peste 15 zile calendaristice chiar și lucrătoare. Trebuie să plătești 84 de RON și taxa pe mașină pe traseu din nou.

| vegeta a răspuns:

Eu cand am facut scoala in 2014 era dupa 16 zile calendaristice inclusiv sambata si duminica adica sa punea la socoteala si zilele astea si asa stiu eu sigur cand faceam in 2014 dp 16 zile nu dupa 15!