| Pitbullllll a întrebat:

Am picat sala, categoria B și polițistul de acolo mi-a zis sa merg pe 11 sau 12 ianuarie sa o dau din nou, întrebarea mea este daca mai e nevoie sa adaug ceva la dosar? Și daca promovez examenul teoretic programarea la examenul practic(traseu) cum se face? Dau fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce știu eu poți merge doar după 15 zile de la picarea examenului. La final, daca promovezi, pe display iti apare optiunea de a te programa la traseu. In cazul acesta selectezi zona unde ai stabilit cu instructorul ca vei da examenul si alegi dintre ora 8 si ora 11. Apoi va aparea pe ecran o dată. Tu o ții minte sau ți-o notezi si cam asta e. Anunți instructorul sau școala de șoferi la care ești înscris si apoi in ziua respectiva te duci acolo. Dacă ai o situație diferita, in care nu iti apare sectiunea de programare direct de pe dispozitivul unde ai dat sala, nu trebuie decât sa mergi sa iti iei un bon de ordine pentru programare traseu si sa mergi cu dosarul si buletinul. Stai la coada si când e randul tau prezinti documentele, iar doamna de la relații cu clienții iti va comunica data și ora. Dacă dai in 16 zile sala și te programezi tot atunci, cel mai probabil, cu puțin noroc, vei avea traseul pe final de februarie sau în martie. Baftă! Să înveți!

2 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Salut, va trebui sa platesti din nou taxa de sală, asta vorbești cu instructorul ori plătești la CEC ori direct unde dai si sala.
Programarea traseului se face automat de un calculator. Poate sa fie peste o saptamana sau o luna sau 2 luni

| MValentin a răspuns (pentru MValentin):

Se pare ca nu trebuie sa o plătești dupa ce am găsit pe net, dar ar fi ok sa întrebi instructorul
https://ibb.co/pRdnF6W