| drodu94 a întrebat:

Pot sa schimb un motor pe benzina cu unul diesel?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, dar trebuie sa schimbi aproape tot de sub capota.
Si e recomandat sa faci schimbarea cu un motor + cutie si electronica, de pe acelasi model de masina, si sa ai acte de provenienta pentru piese, ca sa poti face omologarea.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Se poate.Cunosc cateva persoane care au facut modificarea asta.

| stronzzo a răspuns:

Totul se poate dar totul costa, fa un calcul motor, instalatie, pompe.si la sfarsit omologare, eu zic sa vinzi ce ai si sa cumperi ce-ti place.

| florinmadalin a răspuns:

Salut! Poti sa faci cartofi prajiti cu apa? Categoric NU!

| Alex00566 a răspuns:

E scumpa chestia asta. te duce undeva la 10.000 lei..Mai bine iei masina cu totu'.