| Ghost01 a întrebat:

am si eu o intrebare, instructorul meu auto la orice manevra ma pune sa fac:intoarcerea din trei miscari; gararea cu spatele; mersul cu spatele; parcare laterala. Ma pune sa pun masina pe avari si l-am intrebat daca asa fac si la examen sau doar semnalizez si mi-a zis:*sa nu dau semnal*.Ma intrebam daca e ok sa fac asa sau ma puncteaza examinatorul?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Mergi pe semnalizare, nu pe avarii,

| ady18 a răspuns (pentru baru):

Tu faci parcarea si gararea cu semmnalizare? Unde ai dat de permis? Nu am permis dar am inceput sa citesc din legislatie

| Ghost01 explică (pentru ady18):

Nu am permis...

| Ghost01 explică (pentru ady18):

Nu am inca permis, doar am intrebat doarece am vazut foarte multe persoane care fac cu semnalizare...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avariile se folosesc atunci când mașina are probleme tehnice.
Pentru schimbarea direcției de mers, chiar și când faci manevrele de mai sus se folosește semnalizarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e ok sa faci asa si sa nu mai zic ca trebuie sa fii atent la instructorul tau mai ales daca vrea sa te ajute din cate vad, sunt destul de simple. happy Succes!

| ady18 a răspuns:

Mai intai dai semnal ca te tragi spre dreapta de exemplu si pe urma iei semnalul si pui avarii