| GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

am si eu o intrebare lgeata de meseria de mecanic auto. Acum 3 ani am absolvit o profesionala de mecanic auto, si acum as vrea sa lucrez in domeniu, dar nu mai am deprinderile pe care le aveam atunci. Credeti ca as putea sa ma angajez cu abilitatile mele minime din ziua de azi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti (re)incepe meseria, de la baza: maturat, spalat, carat piese, etc.
Ir cand ti-ai facut treaba bine, incet cu incetul te vor lasa sa demontezi-montezi si cate o piesa-doua la masini, sa-ti acumulezi si ceva cunostinte practice...
Dupa cativa ani vei avea deja suficienta experienta sa lucrezi si singur.

| GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee explică (pentru Bula):

Crezi ca o sa fiu platit pentru faza asta de inceput sau o sa fie cv gen voluntariat?

| Bula a răspuns (pentru GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee):

Daca te angajezi cu contract, vei avea salar ca ucenicii.