| Nicusor_Colea_2000 a întrebat:

am si eu o intrebare vrea sa ami iau un scuter aprilia si nu porneste mi-a zis baiatul de la care vreau sa cumpar ca este stricat ceva computer si din cauza asta nu porneste eu ma pricep cat de cat in scutere si nu cred ca are computer totusi am ales sa va intreb pe voi daca acel scuter are computer si din cauza asta nu porneste astept raspuns multumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebe sa aiba un ECU altfel nu porneste. Tine de electronica treaba pune-l sa o faca sau intereseaza-te cat costa reparatia si sa scada din pret

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, scuterul ce urmeaza a fi cumparat de tine e pe injectie, computerul de bord ce controleaza injectorul e defect, te atentionez ca e foarte scump un computer de bord nou, nu iti recomand sa il cumperi ca pe computer la mana a 2-a dai pana in 3-400 lei.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Din cate stiu nu am auzit ca are computer
In al doilea rand e pisibil sa fie motorul sau alte componente