| Skip a întrebat:

Stie cineva un magazin de scutere si atv-uri noi/second-hand, dar sa nu fie CHINA? Din Bucuresti daca se poate sau un site cevahappy
La 15 ani cu ce fel de atv pot merge? 125 cc? 80 cc?
Aceeasi intrebare si la scuter happy

Va rog mai multe detalii cei care sunteti in cunostiinta de cauza, nu vreau sa am probleme cu politia! Necesita asigurare, talon, inmatriculare?

Multumesc anticipat, astept raspunsuri, cel mai de folos raspuns il voi premia cu funda big grin

3 răspunsuri:
| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Pe drumurile publice nu ai voie sa conduci doar de la 16 ani scuter 49 cc daca vrei atv pana 125cc.Dar in rest pe drumuri forestiere sau pe dealuri prostii poti conduce ce vrea muschiu tau.Prin Bucuresti stai calm nu iti lua pana la 18 ani ca e moarte sigura (15 ani prin Bucuresti cu un atv-gandeste si tu)

| PinteaDog a răspuns:

Salut. La 15 ani nu poti sa mergi cu nici un ATV..deoarece nu poti sa dai de atestat numai la 16 ani, si dupa ce ai atestatul nu poti sa conduci ATV, motocross, scuter etc mai mare de 49 cm3, doar daca nu dai de categoria de permis A1 cu care poti conduce motoare pana la 125 cm3. Daca vrei neaparat, poti conduce orice, dar raspunzi pentru ceea ce faci. Bafta

| Skip explică:

Eu vreau sa imi cumpar un atv pentru iarna care vine mai mult sa folosesc zi de zi pe la munte/tara dar si in Bucuresti printre stradute.

La 16 ani am inteles ca pot lua atestatul A1, deci voi mai astepta 1 an ^^, acum va rog niste recomandari pentru atv-uri si scutere? big grin Site-uri sau magazine in Bucuresti happy