| Oni21 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la scutere.La 16 ani vreau sa imi iau un scuter si am ales deja doua modele: Aprilia RS 50 si Yamaha TZR 50.As vrea niste pareri despre fiecare, nu ma intereseaza care se "inteapa" mai tare, ca oricum sunt limitate la 80 si nu cred ca tata ar fi de acord sa scoata limitatorul. Dar oricum as vrea niste pareri despre cat de fiabile sunt, cat de repede se strica, cat de greu de gasit si cat de scumpe sunt piesele, chiar si despre aspect.Deci,care va place mai mult? Astept pareri!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Aprilia RS 50 este un scuter in 2 timpi, din acest motiv plecand mult mai repede dupa loc si avand o viteza ceva mai mare dar si viata mai scurta in timp ce Yamaha TZR 50 este un scuter ok nici puturos dar nici sa fuga de sub tine, cu o fiabilitate destul de ridicata, piese destul de ieftine la Yamaha in comparatie cu alte branduri dar nu cele mai ieftine bine inteles. Daca sunt intretinute ambele motociclete rezista dar sa nu fie tavalite sau fugarite peste limita. Dezavantajul la Aprilia este ca motorul fiind in 2 timpi trebuie sa ii pui ulei in benzina si automat mai dai banii si pe ala in timp ce la TZR decat ii faci schimbul de ulei la un anumit numar de km!

2 răspunsuri:
| Oni21 explică:

Multumesc pentru pareri! Si eu ma gandeam sa imi iau Yamaha.Mai astept si alte pareri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa achizitionezi scuterul Yamaha! Este un lucru bine facut, nepretentios atata timp cat ai grija sa nu-i lipseasca ingrijirea necesara. Dupa cum ti-a spus si userul FurtunaDiesel, conteaza foarte mult cum le folosesti. Daca iti bati joc, vei avea multe nemultumiri!
Bafta-n trafic!