| RazvanGRS a întrebat:

am si eu o problema cu un Opel Astra F an 1993 1.4i, de ceva timp a inceput sa se ambaleze singura in mers la 5000-5500 de ture, dupa ce ii opream motorul si o lasam cam 2-3 minute si o porneam din nou mergea bine. Ieri am schimbat pompa de benzina mergea perfect, nu se mai ambala si chiar m-a surprins ca sta la relatii la 800 de ture, insa azi cand am bagat benzina iar a inceput sa se ambaleze la 5000 de ture si asa imi face de fiecare data cand bag benzina si nu imi pot da seama de la ce e. Va rog un raspuns URGENT. Multumesc anticipat,

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ce treaba are pompa de benzina cu ambalatul motorului. Du-te la un service (sau daca te pricepi tu) si desfa motorasul de relanti sau "motoras pas cu pas" si vezi cum arata (nu trage de axul lui) il cureti cu un spray. Ca idee, cam asa arata:
https://www.google.ro/......ps?/search
Ar trebui inlocuit, inainte incearca sa-l cureti.

2 răspunsuri:
| RazvanGRS explică:

Multumesc frumos de sfat happy