| NarcisFratila a întrebat:

Am si eu o intrebare! Am un Opel Astra F motor 1.4 benzina, si am o problema. Mi se opreste din mers si dupa 2 minute daca ii dau cheie, porneste. I-am schimbat si pompa de benzina si jnainte tot asa, aceeasi problema aveam inainte s-o schimb.
Nu se intampla in fiecare zi, dar se intampla. Se opreste si de 2-3 ori pe zi.
Multumesc Anticipat!
Funda!

Răspuns Câştigător
| Clujean25 a răspuns:

Debitmetrul l-ai verificat? Din ce spui tu buba e acolo. Eventual încearcă și o curățare a clapetei de accelerație.