| Blawz0r a întrebat:

am și eu o problema la radioul mașinii și anume, mergeam cu mașina și am vrut sa dau volumul mai tare și dintr-o data radioul s-a oprit, am încercat sa pun alt radio pe mașină și nu merge, dar dacă pun casetofonul meu pe alta mașina merge, va rog ajutați-mă. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E clar că nu ai alimentare la aparat - verifică siguranţele s-ar putea să ai una arsă

| OldSoul a răspuns:

Radioul tau este original al masinii?
Pornea cand se punea contactul, si se oprea cand il scoteai?
Ceva ma face sa cred ca playerul tau a fost montat de un amator, care nu a stiut cum sa lege firele, si alimentarea a fost legata pe +12 contact, iar, cand ai dat volumul mai tare, a crescut consumul, si prin urmare, s-a ars siguranta (daca exista) sau a cedat firul pe undeva.
Bine asta e doar o posibilitate, un raspuns sigur iti poate da doar un cunoscator dupa ce verifica in prealabil cablajul daca corespunde cu playerul dpdv al firelor.
In orice caz, pentru inceput cauta sigurantele si verifica-le, daca nu gasesti nimic in neregula, apeleaza la un cunoscator.