| Stefangts a întrebat:

am si eu o problema mi`s-a blocat cutia in a 2`a da maneta e trasa in fata ca si cum ar fi in a 3`a. pot sa plec cu ea sa merg cu ea da nu iese din viteza nici cand e pornita nici cand e oprita. are cineva idee ce ar putea fi. precizez ca timoneria nu e blocata. dau funda mersi

Răspuns Câştigător
| Koss01 a răspuns:

Ceva nu e bine dar dupa parerea mea tu nu ai ce sa ii faci trebuie sa te duci intr-un service auto s-ar putea sa fie rupt ceva in cutie si din cauza asta a ramas blocat poate ai sa ai noroc si este o problema minora multa bafta happy

9 răspunsuri:
| Koss01 a răspuns:

Ti s-a dus cutia de viteze sad

| Stefangts explică (pentru Koss01):

Ma gandeam sa se fi blocat happy m`am gandit sa o desfac si sa vad despre ce e vb

| Koss01 a răspuns (pentru Stefangts):

Dar schimbatorul merge sau este blocat daca este blocat ai blocata cutia de viteze daca merge ii stricata cutia de viteze sad

| Stefangts explică (pentru Koss01):

Maneta e blocata... in a 2`a da in masina sta ca si cum ar fi a 3`a si cand trag de ea revine tot in a treia

| Stefangts explică (pentru Koss01):

Deci sa fie doar blocata. ca am pus pe cineva sa traga de ea si am vazut ca nu se misca tina care intra in cutie. cand trage de maneta din masina imi misca si motoru

| Koss01 a răspuns (pentru Stefangts):

Daca rezolvi problema ma anunti si pe mine dar nu cred ca este ceva foarte grav

| Stefangts explică (pentru Koss01):

Ok nu cred ca o sa ma mai complic o cutie Sh e 250 lei. o dau pe a mea jos o descfac duc la remat aluminiu si ce mai are prin ea mai iau si de acolo un mil mai pun ceva si iau alta. cred ca e cel mai bine big grin

| Koss01 a răspuns (pentru Stefangts):

Normal ca e mai bine sa nu umbli cu carpeala iti pui nou si macar ai o garantiewinking

| Stefangts explică (pentru Koss01):

Bine nu e nou da nah macar iti da 3 uni garantie mergi sigur q ea 3 luni dupa aia intrii in dubiilaughing

| Koss01 a răspuns (pentru Stefangts):

Ceva nu e bine dar dupa parerea mea tu nu ai ce sa ii faci trebuie sa te duci intr-un service auto s-ar putea sa fie rupt ceva in cutie si din cauza asta a ramas blocat poate ai sa ai noroc si este o problema minora multa bafta happy