| eddyeduard a întrebat:

Am si eu un volkswagen passat 3b(1999) si vreau sa ii pun oglinda heliomata dar nu stiu daca se poate pentru ca aceasta nu a avut din fabrica, ma puteti ajuta cu un raspuns? dau fundita

Răspuns Câştigător
| Marian_Razvan_1987 a răspuns:

Poti lua oglinda heliomata de pe orice masina, preferabil sa iei de pe grupul VAG, sa se potriveasca prinderea.

Oglinzile heliomate necesita doar 2 fire ca sa mearga: + si -.

Restul de fire, sunt pentru functii extra, gen semnal senzor de lumina pentru faruri, controlarea oglinzilor exterioare daca sunt heliomate si ele, se leaga 1 fir pe marsarier ca sa dezactiveze functia cand dai cu spatele, etc.

Ca sa o legi legi firul de masa si plusul il pui pe o siguranta care e pe contact. Atat. Culorile firelor le gasesti pe net.

2 răspunsuri:
| eddyeduard explică:

Ok multumesc! o sa iau una de la dezmembrari si vad eu dupa

| Marian_Razvan_1987 a răspuns:

Ia-o cu tot cu mufa/cablaj daca se poate!