| aaaaa_8179 a întrebat:

am un atv 125cc chinezesc .....nu prea invarte motorul, i-am schimbat releul de pornire si de tensiune dar tot nu porneste, se aude numai un tacanit de la releu de pornire. De curand am schimbat si electromotorul deoarece mi-a facut un scurt si la ars. Ce pot face?

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Inainte sa schimbi toate astea, ai verificat bateria?

| aaaaa_8179 explică (pentru ombladon):

Da, am schimbat baterie si e buna...

| aaaaa_8179 explică (pentru ombladon):

Mi-am dat seama si cred ca de la electromotor este problema .....eu am schimbat electromotorul deoarece s-a ars si cand l-am pus pe cel nou lantul s-a c-am strans destul de tare ( nici macar nu-l pot invartii ) si cred ca nu are putere sa invartii. cum pot slabi lantul de la electromotor?

| ombladon a răspuns (pentru aaaaa_8179):

Nu am ATV, nu stiu, lantul nu are un intinzator?

| aaaaa_8179 explică (pentru ombladon):

Nu .....este un lant care vine de pe volanta pe electromotor Nu conteaza am rezolvat.

| Stoiu_Denisa_1998 a răspuns (pentru aaaaa_8179):

Nu ie de la electromotor, am avut si eu aceeasi problema, s.a blocat pistonu cu segmenti ai mers cu el fara ulei. trebuie sa schimbi pistonu, dar este ceva de munca. bafta, astept raspunsul tau sa imi zici ce problema a avut.