| micmecanic a întrebat:

Am un ATV 150cc, cred ca e chinezesc..in fine.
A mers foarte bine, pana in ultimul timp.l-am lasat pe tusa cam 1-2 luni, am vrutsa -l pornesc dar nici un semn...am verificat tot, pana la bujie cand am observat ca nu mi dadea scanteie mereu...am mai incercat sa-l pornesc dar nimic. Am schimbat bobina de inductie cu tot cu fisa, bujia si nimic. nu vrea sa-mi dea scanteie. de la ce sa fie oare? am verificat tot cabluri, sigurante, niciun cablu nu este puscat, nimic defect. sa aiba ceva cu magnetoul?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Cdi defect, schimba-l, daca nici asa nu merge schimba magnetoul

| micmecanic explică (pentru DaniTDCI):

Asta urmeaza sa fac, sper sa ai dreptate.Multumesc de sfat.
daca ai avut dreptate dau funda big grin

| DaniTDCI a răspuns (pentru micmecanic):

Altceva nu are ce sa fie daca ai zis ca l-ai verificat si ai schimbat fisa bujiei