| VwBora a întrebat:

am un bora 2001 și as vrea sa îmi activez senzorul de centura,vreau sa-mi cumpăr teaca cu senzor (mașină are senzorul, dacă te uiți atent de vede dar nu se aprinde, scrie și în cartea mașini de acest senzor) dacă îi cumpăr senzorul îl pot activa?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai cumperi "teaca cu senzor" il montezi, faci cablajul, tragi firul pana la cluster, apoi faci adaptarea cu vagcom si aia e.

| VwBora explică (pentru OldSoul):

Deci merge sigur?

| OldSoul a răspuns (pentru VwBora):

Eu am facut aceasta modificare pe un Passat, iar ceasurile de bord fiind la fel nu vad de ce nu ar merge aceasta modificare.
Deci ar fi ceva absurd sa nu mearga daca faci totul bine.

| VwBora explică (pentru OldSoul):

Și trebuie sa merg la cineva să-mi activeze din calculator, nu? După ce fac astea, tu din ce an aveai passatul?

| OldSoul a răspuns (pentru VwBora):

Exista posibilitatea sa mearga si fara activare, am schimbat softul ceasurilor mele si sunetul specific se auzea desi functia nu era activata in acel moment.
Passatul meu e din 2001.