| Harun_Hrn_1997 a întrebat:

Am un buget de maxim 2.500 Euro si as vrea sa achizitionez o masina! Eu as opta pe un Vw Golf 1.4 16v sau 1.6 16v. Taxa este aprox 300 Euro. Am mai vazut si un Opel Astra G 1.6 16v EcoTec la asta taxa e de 200 de Euro. Voi ce parere aveti? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu as alege Astra G, are reputatia de a fi cel mai reusit model Opel. Insa One1 are dreptate, trebuie sa fii foarte atent la norma de poluare. Pe www.rarom.ro gasesti o lista completa cu normele de poluare, iar daca nu te descurci, in baza documentelor masinii poti solicita consultanta la RAR.

| RB26DETT a răspuns:

Eu iti spun cu disperare daca ma crezi, ia-ti un volvo v40 e super bun, am unul sunt extrem de multumit de el, am dat 2000 euro pe el si singura problema e cutia de viteze, scoate un sunet mai ciudat la viteza mare nimic rau in functionare, an 1997 motor 2.0 i 136 cp + GPL instalat omologat, tapiterie piele si pe scaune, full full option, oglinzi geamuri incalzite, si merge, nu am probleme cu ea! am bagat si 180 kmh si mai mergea, nu iti lua la 1000 euro 1500 euro ca s-ar putea sa le iei stricate!

| Stefanuk a răspuns:

Frate eu ti-as recomanda un golf 1.6 16v finca e motoru mai mare, putere mai mare si masina arata ok.si nici consumu nu sare peste 8.

| mangojump a răspuns:

Optez pe golf big grin se zice ca sunt mai bune...Dar e alegerea ta, mergi si probezi pe ambele si in care te simti mai bine, mai comfortabil o cumperi.succes

| One1 a răspuns:

Noroc.
Din punctul meu de vedere as alege Volkswagen-ul Golf IV 1.6 16v! Nu 1.4 pentru ca e mai bine facut motorul de 1.6 decat cel de 1.4.
Opel-ul este cea mai ieftina masina la intretinere, insa parca imi inspira mai multa calitate Volkswagen-ul.
+Ai grija ca la Opel-ul Astra de 1.6 16v daca nu are 101 C.P. VEZI CA E EURO 3 si e taxa de te rupe! daca iei ASTRA G ia de 101c.p.

| sebifcsb1998 a răspuns:

Chiar daca am 14 ani te sfatuiesc sa-ti iei golf.fratele unchiului meu si-a luat si e super multumit de el.

| Ciprian1978 a răspuns:

Eu te-as sfatui opel astra G vecinul meu are un Golf 1.4, 16v si numai probleme nu e reusit golful 1.4 mai bine Opelul ce daca e 1.6 si euro 3 daca e mult taxa exista vecinii bulgari ca statul Roman nu sa castige bani.

| Harun_Hrn_1997 explică:

Multumesc, Am sa optez pentru un Golf 4, 1.6 16v.