| ionutz1993 a întrebat:

Salut baieti! As dori cateva pareri in legatura cu achizitionarea unei masini.Am un buget de 3500-400 de euro si sunt cam nehotarat in ceea ce priveste alegerea. Ma orientasem spre un Golf 4, 1.9 TDI sau cu un mic efort sa ma indrept spre un Opel Astra H 1.7 CDTI. M-am uitat pe autovit si am observar ca preturile au scazut destul de mult si as putea sa gasesc opel astra cu taxa platita.Voi ce parere aveti? Merita un efort de 200-300 de euro in plus pentru Astra? sau raman la un Golf 4 care cred ca il gasesc pana in 4000 de euro. Multumesc! Fundahappy

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Eu in locul tau nu mi-as lua opel deoarece nu sunt cine stie ce, designul exterior poate este ce este dar la interior sunt un fel de vai de ele. eu iti recomand golful deoarece este mai bun decat opel si are un design mai aparte. totusi iti recomand unul pe benzina, 1.6 cam aceeasi putere si mai usor de intretinut, daca iti iei diesel s-ar putea sa il iei puturos, sunt unele TDI [albe] care nu au mai mult de 85 cai putere dar eu iti recomand 1.6 deoarece sunt motoare bune si au ceva ceva putere acolo [110 cai putere] si daca investesti intr-o instalatie GPL ai o masina super economica si buna.

| andrei1993a a răspuns:

Eu zic sa nu faci prostia sa-ti iei opel. ia-ti Golfuletul motorul de 1.9 TDI e perfect.

| LegiuitorulX a răspuns:

Normal ca merita, Golfurile sunt masini mici, iar cele break troncane dupa 100.000 km.

| Daniel_Alex_1996 a răspuns:

Golf 4 cel mai bun