| Hames a întrebat:

Salut TPU, am un Ford Focus 2 Break din 2007 si doresc sa ii colantez capota acasa pentru ca prezinta multe imperfectiuni.
Capota are dimensiunile de 1.25 latime si 1.60 lungime.
Oare este bun un colant cu latimea de 1.27? din ce stiu colantul se mai si intinde putin.
Aveti idee cam cati metri de colant trebuie sa cumpar? Multumesc Anticipat, dau funda!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumperi colant cu 2+ cm (mai lung decat lungimea), iar la aplicare tai plusul cu ajutorul unei rigle si un cuter.