| Piikachu a întrebat:

am un golf 3 si am probleme cu instalatia electrica, adica cand semnalizez licare si stopul si la avarii la fel, ce e sa fac? Va rog daca ati putea da mai multe detalii, multumesc! (pentru masa, am facut un fir prins de capota de la motor si de aripa, prins in papuci)

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Piik, se pare ca este un contact imperfect pe masa! Cauta cu insistenta, curata-i contactele de masa de pe baterie-motor apoi controleaza masa de la triplele de pe spate! Curata bine contactul de masa si pe stanga si pe dreapta!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Face doar la un singur stop, sau la ambele?
La Logan, spre exemplu, primele modele au aceeasi problema cu stopurile ca si tine, si se rezolva curatand mufele cu spray de contacte.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

S-ar putea sa fie un scurt pe undeva, sau un contact imperfect.

| AgathaRo a răspuns:

Masa e toata masina. Ce vrei sa zici prin "licare" Fa contacte perfecte, foloseste cositor nu papuci electrici care se sertizeaza.
Hauoleu ai asasinat limba Romana!