| Mihăițză_Mițză_1969 a întrebat:

Am un logan care este pe firma si firma a intrat in insolventa.
Talonul este pierdut si nu mai are nici itp si asigurare.
Vreau sa stiu cine a mai patit si cum se poate recupera talonul, ce amenzi se pot da si cum se poate obtine noul talon.
Am cartea masinii.
Multumesc mult astept raspunsuri big grin

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Talonul se obtine usor, de la serviciul inmatriculari.
Vei avea nevoie de o imputernicire de la lichidatorul judiciar, de CIV-ul original, cartea de identitate a solicitantului, o cerere de eliberare a unui nou talon, o declaratie ca a fost pierdut cel emis anterior. Cel mai simplu e sa apelezi la o firma de intermedieri auto.