| Here4you a întrebat:

am un malaguti phantom f12 de 50cc si cand accelerez se ineaca motorul. Daca il las pornit nu se stinge. nu stiu ce sa ii mai fac. va rog sa imi dati cateva sugestii. multumesc : )

Răspuns Câştigător
| Dragosf12 a răspuns:

Salut! Din ce spui tu adica scuterul sta la relanti dar cand vrei sa il accelerezi moare cel sigur e carburatorul infundat(desfaci paharelul ala si sufli in jiglere[suruburile alea cu gaura in ele]) Sper ca ti-am fost de folos bafta!

| Here4you explică (pentru Dragosf12):

Merg sa ii montez un carburator nou acum, sper sa fie carburatorul de vina, pentru ca nu coboara benzina in carburator, sau nu este suficienta si cand accelerez nu are destul carburant. Trebuie sa dau drumu la robinetul de benzina daca exista vreunu, pentru ca sa coboare benzina suficienta si atunci cand accelerez sa nu se mai inece. Multumesc pentru sfaturi, reply dupa ce termin de montat carburatorul

| Here4you explică (pentru Dragosf12):

Asta e! carburatorul era de vina ca se ineca motorul, l-am schimbat si am folosit un start spray fiindca era nou si nu pornea altfel. Dar acum e bine, multumesc pentru sfaturi, bafta : )

8 răspunsuri:
| oo3 a răspuns:

Incearca la filtru de air sa-r pute sa vie inbsit de mezerie.

| Here4you explică (pentru oo3):

Filtrul de aer este nou, abia l, am schimbat. Ma gandesc ca poate nu trage benzina suficienta, sau o fi de la carburator?

| oo3 a răspuns (pentru Here4you):

Posibil sa fi de la carburator.

| Here4you explică:

Nu are pompa de benzina, vine prin cadere, din filtru intra direct in carburator benzina.

| Dynu96 a răspuns:

Si mie mi-a facut aproape la fel si de vina a fost bujia

| Here4you explică (pentru Dynu96):

Bujia daca nu face scantei nu porneste motorul.