| AlinAlin1997 a întrebat:

Am un matiz din 2003 si am o pierdere de antigel, daca pun apa pana remediez problema asta fiind in cam 2 zile sa zic are ceva?

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Apa de la robinet contine calcar.Completeaza cu apa distilata.
Daca pierderea este mica, un litru de apa iti ajunge cateva saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cât și in ce condiții vei parcurge cu mașina. E necesar ca măcar o data la 50 km sa opresti și sa completezi cu apa, pentru a evita situația neplăcuta de a gripa motorul(a bloca piesele din interiorul motorului). Dar 2 zile merge, pana îți vei rezolva problema. Și nu e neaparat sa pui apa distilată. Merge și apa de la robinet. Îmi imaginez ca, dacă mașina ta pierde 4 litri de apa la 100 km, nu ar fi prea plăcut sa plătești între 6-12 lei pentru patru litri de apa distilată pe fiecare 100 de km. Îți doresc succes!

| Arthiom a răspuns:

Presupun ca vrei sa pui apa sa nu irosesti antigel care costa bani, altfel nu imi explic de ce ai face asta pentru ca si apa o sa curga la fel. Dar nu, nu se intampla nimic daca pui apa, doar sa fie apa distilata si sa ai grija sa nu scada nivelul prea mult.