| Empiru a întrebat:

Buna dimineata TPU. Am si eu o problema pe care nustiu cum sa o remediez. Mi-am reinstalat windows-ul ( w7 ) si imi merge in reluare, reluare fiind cand deschid un program din bara de start. De jos pana sus se misca in poze. oare ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce treaba are update-ul de la windows cu asta?
Dai clik dreapta pe computer,device manager, display adapters, clik dreapta pe placa video, properties si dai la driver sa vezi daca e instalat.
Poti sa dai si update pentru o versiune mai noua.
Daca nu iti merge interfata aero, e clar ca nu ai driverul instalat!

| Empiru explică (pentru ROB3RT89):

E instalata...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Empiru):

Daca eram, trebuia sa mearga si interfata aero.
Faptul ca se misca in reluare, nu poate sa fie decat driverul sau systemul prea slab pentru windows 7!

| Empiru explică (pentru ROB3RT89):

Gata. interfata aero cred ca era de vina, nu aveam nici o interfata acum merge. Mersi mult!

16 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Instaleaza driverul placii video sau da-mi add la id mess sprintaroiuflorin

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Probabil n-ai instalat driverul pentru placa video.
Pentru nVIDIA gasesti driver-ul aici=>http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us iar pentru ati aici=>http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
In cazul in care vrei sa faci un update general(cred ca ar fi cazu) folosesti slimdrivers=>http://www.driverupdate.net/

| horia2012 a răspuns:

Du-te in bara de jos, task manager-performance si vezi procesorul si memoria la cat lucreaza. S-ar putea ca procesorul sa lucreze la 100%, sau amandoua. Vezi la "procese",
ce aplicatii lucreaza fara sa stii.
-Vezi ce programe pornesc o data cu windows-ul.
Fa o scanare cu:
http://www.malwarebytes.org/
si o curatare de registrii:
http://www.amltools.com/

| suffarstar a răspuns:

Ai prea putini rami.Baga xp la loc.

| Empiru explică (pentru suffarstar):

laughing))) Am avut 8 pana acum 2 zile, mergea perfect doar ca am luat virusi si tu imi spui sa ma intorc in timp la 2005 sau din ce an e? laughing

| suffarstar a răspuns (pentru Empiru):

Aa pai zi ma si tu ce configuratie ai.De la virusi e putin probabil sa mearga greu de la virusi.Mareste memoria virtuala din C.E posibil ca de asta sa mearga pc greu.

| Empiru explică (pentru suffarstar):

Hardul poate sa fie si plin si poate merge perfect. am avut hardurile pline cand aveam w8 si mergea bine.
am un amd phenom II x4 b55 si un ati radeon 4960 1 gb.

| suffarstar a răspuns (pentru Empiru):

Ma referam la spatiul alocat driverilor.
http://communities.vmware.com/......memory.PNG
il poti mari tu, la winows 7 nu stiu exact cum, dai click dreapta pe my computer-properties-performance. ceva de genu.

| Bobytza97 a răspuns:

Cred ca ori ai prea multa memorie utilizata care o poti elibera dand din Task Manager la Processes end task la ce nu iti trebuie ori trebuie sa reinstalezi w7 din nou. Succeswinking

| Empiru explică (pentru Bobytza97):

E a 2 oara cand il reinstalez. aa si e pe 64 biti.

| Bobytza97 a răspuns (pentru Empiru):

Pai nu il mai instala pe 64 de biti instaleaza-l pe 32 de biti si iti va merge binewinking

| Empiru explică (pentru Bobytza97):

Pai ma. am calculator bun si 32 de biti citeste doar 3 gb sau 3 jumate, 32 de biti e pentru pc-uri de joasa performanta

| Bobytza97 a răspuns (pentru Empiru):

laughing ma esti culmea si eu pot sa imi pun calculatoru pe 64 de biti ca am 12 GB de Ram dar daca nu il lasi pe 32 de biti o sa iti mearga in lag. treaba ta nu conteaza daca merge pe 64 sau pe 32. Pe 32 merge mai bine. Fa ce vrei daca vrei sa te chinui cu 64 succes