| ioniche35 a întrebat:

Am un Mitsubishi Carisma, si am rupt suportul de la oglinda din dreapta. Problema este ca suportul este facut din antimoniu. Aveti idee cum as putea sa il lipesc? Am intrebat pe cineva si a spus ca de sudat nu pot.

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Nu se sudeaza antimoniul, si de lipit nu prea ai cum, caci se va rupe.din cauza trepidatiilor.

| ioniche35 explică (pentru express11):

Am citit pe net ca se poate lipi cu Poxipol sau adezivi, dar vreau o parere sigura de la cineva care a mai patit asa ceva. Eu o sa mai caut sa inlocuiesc suportul, am gasit ceva dar oglinda mea este electrica, iar ce am gasit eu este mecanica si nu stiu daca se potriveste.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu.daca este ruptura la 90 de grade, poxipolul nu tine, doar putin.mai bine o tablita cu suruburi prinsa in corpul suportului sa acopere ambele parti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Era un adeziv, cred ca Poxipol (nu Poxilina), care se amesteca din doua substante, si lipea bine chiar si aliajele de genul antimoniului. Eu zic sa incerci. Dupa ce se intareste il verifici la mana daca tine, apoi il pui pe masina. Daca nu se dezlipeste la mana (si nu misca deloc), n-ar avea de ce sa cedeze de la vibratii.

| ioniche35 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am lipit oglinda cu Poxipol, a tinut cand am tras cu mana(trecuse cam o ora) si s-a rupt cand am asamblat oglinda.