| TudorTavi25 a întrebat:

Salut TPU, am un Mitsubishi outlander din 2008 are buton de CarPlay dar nu-l găsește nu ma pot conecta trebuie codata Navigația?

5 răspunsuri:
| jj7700 a răspuns:

Apple CarPlay a fost lansat oficial abia in 2014. Daca modelul este 2008 si este sistemul media original, nu ar trebui sa aiba CarPlay. Esti sigur ca dispune de aceasta functie, sau este cumva un sistem media instalat mai tarziu?

| TudorTavi25 explică (pentru jj7700):

Https://www.google.com/......ps?/search Are buton pe volan de CarPlay si buton de raspuns si respins apel și in navigație am un telefon ce nu i deschis și dacă dau pe el zice "unable navigation sistem"

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TudorTavi25):

Poate telefonul tau nu este compatibil cu sistemul masinii.

| jj7700 a răspuns (pentru TudorTavi25):

Cred ca faci confuzie intre handsfree si CarPlay. CarPlay este o tehnologie Apple pentru a integra aplicatii iPhone cu sistemul media al masinii. Modelul 2008 de Outlander nu are CarPlay pe el. Cel mai vechi Outlander cu CarPlay este modelul 2017: https://www.apple.com/uk/ios/carplay/available-models/

| TudorTavi25 explică (pentru jj7700):

Și cum îl conectez handsfree?