| anonim_4396 a întrebat:

Am un Opel Corsa B, motor 1389, din 1998 inamtriculat in Bulgaria! Am toate actele in original, valabile pana in ianuarie 2014 (procura pe perioada nedeterminata, etc). Stiti cumva daca o pot radia in Romania prin programul Rabla 2013? Conform noului timbru de mediu pentru a o inmatricula in Romania ar trebui sa platesc 487 euro. Ce alte solutii ar mai fi? Multumesc! Funda

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Nu o poti duce la programul Rabla! Dar daca vrei sa mai poti sa circuli cu ea ori o inmatriculezi fiind ca dupa noua lege mai mult de 90zile nu mai ai voie sa circuli cu ea! Fie reusesti sa o vinzi mai pui ceva bani si iti iei una inmatriculata! Succes! Totul depinde in ce bani in sta!

| Rock10 a răspuns (pentru BassHunter13):

Intr-adevăr nu o pot duce la rabla. Dar legea nu cred că e încă în vigoare. Doar timbrul de mediu a fost votat.
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| sasa93 a răspuns:

Pacat de ia am eu o dacie ti o dau plus o diferenta am acte o pot duce si ti ei vaucheru daca te intereseaza suna ma 0785649538.

| Rock10 a răspuns (pentru sasa93):

Nu sunt încă foarte hotărât.
Nu știu dacă îmi permit o mașină nouă.
Dacă legea privind mașinile de Bulgaria intră în vigoare o să te contactez
Merci