| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

am un passat b6 si cand vreau sa activez frana de mana nu funcționează, în bord pâlpâie martorul cu frana de mana rosu cat timp tin apasat pe buton de frana iar martorul cu frana de mana galben tăiat este mereu aprins, va rog ajutați-mă

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du repede masina la service, dar cu mare grija!

| OldSoul a răspuns:

Modelul acesta are cel mai frecvent problema cu frana de mana electrica.
Cel mai probabil unul din etrieri din spate este defect si de aici si problema.
Recomandarea mea e sa efectuezi o diagnoza, sa vezi exact unde e problema si respectiv sa inlocuiesti piesa defecta.