| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,o problema urgenta la un Audi a4 b5 din '97 de 1.9D..de curand am schimbat pe spate discurile cu rulmenti si placute, in urma schimbului am pus gresit acele inele de la ABS care vin pe butuc si statea aprins incontinuu martorul de la abs in bord insotit de cel de la frana de mana(cel cu semnul exclamarii intr-un cerc)care tiuie de 3 ori cand pun contactul si dupa palpaie intermitent.Am rezolvat chestia asta intorcand doar acele inele,acum nu mai am treaba cu abs-ul,nu s-a mai aprins nici martorul de la frana de mana,pana acum seara cand am ajuns cu ea acasa, am dat peste cateva denivelari de la drum si s-a aprins din nou doar acel martor de la frana de mana care din nou, face 3 beep-ur, asta de fiecare data cand pornesc motorul, si dupa sta aprins incontinuu si palpaie.De la ce poate sa fie, frana de mana am verificat vizual e tot ok, lichidul de frana e la nivel.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Capacul de la lichid de frana are un plutitor, ala f te pe ma-sa la gunoaiele astea de b5.
Eu il dadeam cu spray la 2-3 zile, tacea o vreme, si iar il apuca.
Cumpara un capac nou (cu tot cu plutitor), sau mai bine scapa de gunoi.

| Alin2000Ieremia a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Asa e intr-adevar, am scos azi mufa aceea de la vas si nu mai are nimic, multumesc!

1 răspuns: