| BogdanBogdanE90 a întrebat:

AS DORI CA PERSOANELE COMPETENTE SI CARE CUNOSC PROBLEMA SA RASPUNDA SI SA MA AJUTE.
Am un E90 Facelift 2010 163cp N47, distribuție pe lant in spate. De la o vreme lasam masina undeva parcata, o închideam si cand veneam nu mergea sa se deschidă și nu imi lua nici contactul si nu se aprindea nimic. I-am dat si curent si tot degeaba nu se aprindea nimic în bord. Plecam acasă, ma întorceam a doua zi si masina nu avea nimic. Asta s-a întâmplat de vreo 4 ori. Acum câteva zile veneam acasa, eram în treapta 3 de viteza 80km/h 2700tpm si s-a stins navigația si nu mai mergea turata. Turometrul si km/h au rămas la viteza de mai sus si nu a mai pornit.
Întrebarea este următoarea:
Care sunt semnele principale ca s-a rupt distribuția? Iti arata ceva in bord? Se simte vreun miros ciudat sau orice chestie care concluzionează faptul ca s-a rupt distribuția?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

''AS DORI CA PERSOANELE COMPETENTE SI CARE CUNOSC PROBLEMA SA RASPUNDA SI SA MA AJUTE'' alea se cheama mecanici si e pe bani. Restul is presupuneri care pot duce la mult rau.

| BogdanBogdanE90 explică (pentru Wr3nch):

Cumetre, nu sunt penibil am dat 350 lei pe toate testele posibile la service autorizat ca să îmi spună ca masina nu are nimic ...mai sunt și persoane mai competente pe aici

| badpanda a răspuns:

Cauta un electrician auto bun cu experienta sau un tuner.
70 % din problemele unei masini le rezolva orice mediocru.
Tu ai nevoie de un specialist pe parte electrica de BMW cu experienta.