| Tavi_Tudor_1973 a întrebat:

am un scuter malaguti f12 49cc si inainte tragea bine dar de la un timp cand ii dau cap de acceleratie de pe loc baraie, zici ca ii infundat si dupa se tureaza tare si pleaca de pe loc. Din ce cauza poate fi? Trage constant pana la 30-40 si dupa se plafoneaza pana la 45 si dupa iar trage pana 70-80. Dimineata cand il pornesc sau prima data pe zi cand il pornesc porneste foarte greu de la 30 pedala sau mai bine, ce poate fi? Bilele de la variator sau trebuie resegmentat?

4 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Ori problema de alimentare benzina/aer -filtru, carburator, pompa sau probleme de aprindere - bujie, fise, etc

| regecaisa a răspuns:

Un vecin a avut aceeasi problema, si l a resegmentat si a mers, dar ma intai uita te daca trebuie curatit carburatoru'!

| Tavi_Tudor_1973 explică (pentru regecaisa):

Am sa ma uit dar l-am mai curățat odată

| regecaisa a răspuns (pentru Tavi_Tudor_1973):

Cel mai probabil cum zice Srink