| nelutu33k a întrebat:

am un scuter piaggio nrg mc2 din 1996 merge foarte bine
Mam dat cu el cam vreun sfert de ora si am verificat sa vad daca e calda apa (are racire pe apa) si apa era cam calda dupa un sfert de ora sau 20 de minute aproximativ.
Intrebarea este :este normal sa se incalzeasca apa?
si daca da la cat timp aproximativ ar trebui sa se incalzeasca?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Nu stiu exact la cat timp trebuie sa se incalzeasca, dar da e normal sa fie cam la aceea temperatura, asa e si la masini, nu are voie sa scada sub 90 grade dar nici sa urce, asa o fi si la scutere.