| Matei3012 a întrebat:

Am un atv de 125cc si na..il pornesc dimineata si porneste chiar la sfert cu motorul rece, dar dupa ce il tin la relanti undeva la 10 minute aproximativ se incalzeste extrem de tare(efectiv daca pun mana pe inceputul tobei raman cu mana acolo)si vreau sa stiu daca e normal sa se incalzeasca asa tare in doar 10-15 minute, ieri am fost la o tura de vreo nu stiu..cam aproximativ 5-10 km,dar na cu dealuri,pante, drum accidentat si am mers si putin tare si mirosea putin a incins, dar pornea la sfert si nu mi s-a oprit niciodata(atv ul are vreo 5 luni, din care o luna a stat in garaj)vreau sa stiu daca e normal sa se incalzeasca asa tare in putin timp?

4 răspunsuri:
| Stefanztl a răspuns:

Poate uleiul din motor este uzat si trebuie schimbat

| Matei3012 explică (pentru Stefanztl):

Pai n am mers decat o data cu acel ulei(dar de o luna statea in atv ca o luna nu am folosit atv ul)

| Stefanztl a răspuns (pentru Matei3012):

Poate ai probleme la radiator sau la pompa de ulei. Ar trebui sa o vada un mecanic sau cineva care se pricepe

| Matei3012 explică (pentru Stefanztl):

Am desfacut intr o zi capacul chiuloasei si totul parea a fi uns, totusi am sa schimb uleiul ca nu ma costa mult si vad dupa