| Florian20405 a întrebat:

Am un Seat Toledo 2001 si nu stiu ce are de nu merg stopurile pe frana.Am schimbat sigurantele, da chiar sa nu mearga deloc nici macar un stop?
Are probele electrice?
Funda Help!

Răspuns Câştigător
| Nasturica_Catalin_1997 a răspuns:

Verifica cablu. sau ai grija ce fel de sigurante pui.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uita-te la becuri sa nu fie arse, desfaci farurile si le vezi, daca merg bine inseamna ca e un scurtcircuit sau un contact nu face legatura bine ca sa mearga corect.

| Florian20405 explică (pentru mgtow):

M-am uitat la becuri ...chiar toate sa fie arse?

| mgtow a răspuns (pentru Florian20405):

Depinde daca unele merg si altele nu, nu s-au ars in totalitate. Daca nu merge niciunul si vezi ca sunt bine problema e de la sistemul electric (cablaj). Doar stii cum arata un bec ars are dulia rupta.

| darrio2007 a răspuns:

Ai verificat si becurile?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai probabil e dus contactul de pe pedala, am patit la fel cu o octavia ce a stat mult pe dreapta. A fost in jur de 35-40 de lei, nu mai retin. Da-l jos pe al tau cand te duci la magazin, sunt mai multe modele, eu prima data am luat unul care nu se potrivea. Ca sa fii sigur ca e din contact defectul, umbla cu mana la el, si eventual fa un scurt circuit intre cele 2 lamele de la mufa (stai linistit, nu arzi nimic, asta face si contactul). Cam greu de crezut ca s-a dus cablajul, totusi vorbim de o masina din 2001, instalatia electrica se invecheste mult mai greu, in conditii normale.