| mihai2234311223 a întrebat:

As avea si eu o intrebare pentru cunoscatorii. Anul trecut in iarna am achizitionat un malaguti f12r phantom an 2009 motor de 49cmc carenele arata excelent insa motorul nu prea ma impaca. porneste foarte usor si iarna si vara dar nu trage. nu prinde mai mult de 60km/h compresie nu prea are. dar am si dusi dintii la pedala si nu se stie sigur. se poate sa fie setu dus sau de la limitatoare? ca presupun ca are tot stock pe el. si inca ceva cand plec de pe loc se aude un scartait din variator ca si cum ar fi dusa cureaua. dar nu m-am uitat sa vad daca e uzata... plz Raspuns Dau Funda**

Răspuns Câştigător
| madalinpatrasc a răspuns:

Daca se aude un scartait cand pleci de pe loc atunci e cureaua de vina + ca din cauza curelei nu merge mai repede pentru ca nu iti urca destul cureaua pe variator

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca n-ai compresie sunt dusi segmentii.

| KaPy2 a răspuns:

Schimbai cureaua, dai șaibă de la variator jos, o sa-ți fuga putin mai tare, dacă nu ai compresie în curând se vor strica segmenți, vei fi nevoie sa-l segmentezi happy, multa baftawinking