| cocacola007 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un audi a3 model 2006 in 4 usi. As vrea sa stiu plusurile si minusurile acestei masini.

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Nu e cine stie ce, audi, scump la intretinere, nu prea fiabil si designul interior este rece, este frumos, de calitate dar nu este placut, nu te face sa te simti ca intr-o masina adevarata, dar depinde, daca tu chiar tii la o asemenea masina si crezi ca ai destui bani s-o si intretii de ce nu?
Sigur va avea motor de vw, motoarele de vw nu sunt prea prietenoase, tind sa se strice destul de frecvent, te va tortura martorul check engine [80% sanse] vei avea sansa sa-i cunosti foarte bine pe cei dein service-urile autowinking o data ce-ti iei o masina din VAGwinking ce sa mai spun, este o masina buna, facuta bine dar se strica mai frecvent decat multe altele si nici ieftina nu-i.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru RB26DETT):

Ai avut tu Audi? Eu am avut, au avut si mai au si alti cunoscuti si ce sa vezi, nici naiba nu a avut probleme majore cu ele. Vorbesti din auzite, citit de pe net.Trebuia sa il intrebi ce motor vrea prima data si dupa aceea sa ii spui ca e slaba/buna sau daca e motor de VW sau nu.Te pricepi la masini cum te pricepi la fizica nuclera

| cocacola007 explică (pentru ȘefuLaValută):

M-am gandit la un 2.0 diesel.

| RB26DETT a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Nu e de ajuns ca toti isi bat joc de motoarele de vw? uita-te la straini, toata ziua isi bat joc de : honda civic, toyota prius, problema cu check engine a vw-urilor [majoritatea celor pe care-i cunosc cu vw si audi au check engine-ul aprins] wow, ce masini perfecteeeee! Ce zici de 2.0 TDI? ala care are probleme foarte repetate cu turbina si injectoarele?
Zici ca audi e mare si tare? ce zici de A7? cel mai esuat model de la audi, nu ma crezi? intra aici : https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/......7103_n.jpg
Cum te descurci cu asta? Eh? Audi nu ma impresioneaza deloc, niste masini destul de bune dar nu ma impresioneaza, sunt prea reci, au un design sec, exteriorul este frumos, atrage toate privirile dar la interior imi place mai mult vw decat audi, sincer! [vorbesc de astea mai noi]

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru RB26DETT):

La mine doar vreo 2 cu VW si altul cu Skoda au Check-ul aprins dar nu stiu ce au rezolvat.Dar cine se aseamana se aduna, eu imi iau masini serioase fara km dati inapoi sau carpite ca si prietenii mei si preferam sa dam 4.000 de euro in plus pentru o masina in mintile ei decat pe un jaf sau alta batjocorita.E fix invers ce zici, exteriorul la Audi e de regula mai sobru si nu epateaza in timp ce interiorul e punctul forte atat la finisaje si calitatea materialelor cat si la design.COMPARATIE:
http://img.germancarforum.com/......pg.305072/

http://www.fewmo.com/......cqxbxs.jpg

http://media.caranddriver.com/images/12q3/467372/2013-lexus-ls460-
interior-photo-467379-s-1280x782.jpg

http://img.germancarforum.com/......pg.155944/