| Ilie_George_1998 a întrebat:

Salut, TPU. As vrea sa-mi faceti si mie un TOP cu masini mai ieftine (500-1300€) care sa fie dotate cu servodirectie. Va multumesc mult. Dau funda celui care si-a dat interesul pentru raspuns.

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Recomand golf 4. Il cauti pe mobile.ro, te uiti sa aiba carte service, ceri seria șasiu si mergi sa verifici ca sunt in orasul tau probabil firme specializate cu asa ceva.

Atentie sa aiba km reali, sa nu fi avut accident, asta e important.

Dupa discuti cu cineva de incredere care aduce masini, ii dai avans si sa ti-o aduca pe platforma.

Nu te speria de pret, oricum orice masina ai lua-o are adaos care e adusa din afara, poate si mai mare decat ai plati tu pentru o platforma.

Ramane si solutia sa iei din tara una, dar la fel, cauta ceva pe diesel ( Polo, Vw. Golf 4) sa aiba carte service si cu seria verifici istoricul masinii.

Important este sa mai mergi cu cineva care sa pricepe inainte sa o cumperi sa faci un test drive, ca sa nu iei teapa daca o iei din Ro.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la REMAT sau la dezmembrari, acolo poti gasi ocazional masini conform criteriilor tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Le poti gasi singur, pe site-urile de masini second hand.

| Goete a răspuns:

In Comunitatea Europeana nu gasesti nici o masina la pretul asta. Astea sunt preturi de masini in India, ca si Tata Nano sau altele asemanatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-s banii tai, de ce nu iti dai tu interesu?
https://www.autovit.ro/......toturisme/

| Ilie_George_1998 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca as vrea si niste recomandari.

| gtr2rr3 a răspuns:

Golf 4 sau Opel Astra

| Luci003 a răspuns:

Golf 4, 1.9 tdi 90cp alh(cel mai bun motor)
Poți să te orientezi și la un Opel CORSA 1.3
Golf 4 ar fi cea mai buna varianta(consum foarte mic)
Sau te poți uita la alte mașini, mai noi dar au volan pe dreapta, nu știu dacă te incanta